صفحه اول » سيستم حقوق رایا
سیستم حقوق نگارش 1 یکی از مجموعه سیستم های منطقه مکانیزه است که با رویکردي جدید در طراحي و در محیط جدید و بر اساس آخرین تکنولوژیهای روز مهندسي نرم افزار در دنیا ، با هدف گسترش آن به تمام فعالیتهای منطقه جهت ارائه به سازمانها تهیه و ارائه می شود. طراحی سیستم جدید حقوق در نگارش 1 آن بشکلی صورت گرفته است که کاربران سیستم قبلی حقوق این شرکت به راحتی و بدون نیاز به آموزش زیاد بتوانند از آن استفاده نمایند. لذا گزینه ها و حتی UserInterface های سیستم به گونه ای طراحی شده اند که حداکثر شباهت را با سیستم قبلی داشته باشد.
  مشخصات فنی
 • طراحی سیستم بر اساس تجارب 15 ساله شرکت در زمینه اجرای سیستم های نظام جامع در کلیه مناطق آموزش و پرورش و تعداد زیادی از سازمانها و وزارت خانه های دیگر، انجام گرفته است.
 • اين سيستم بر پايه تکنولوژی .Net Framework-2طراحي گرديده و با زبان برنامه نویسی #C توسعه يافته است. اين سيستم - به منظور استاندارد بودن خروجي ها - ازابزار گزارشگيري Crystal Report که داراي امکانات قوي و گسترده براي گزارش گيري ، نمايش ، چاپ و توليد خروجي های استاندارد با فرمت هاي مختلف است ، بهره برده است.
 • طراحي سيستم به گونه اي است که امکان استفاده از کليه پايگاههاي اطلاعاتي استاندارد از قبيل Oracle, Microsoft Sql Server و ... را دارد،اما به منظور سهولت بيشتر براي کاربران در اين نسخه از Ms Sql Server که به راحتي مي تواند در اختيار کاربران قرار گيرد ، استفاده گرديده است.
 • گرچه اين نسخه در سیستم عامل Windows ارائه گرديده اما به دليل نوع طراحي و ابزارهاي بکار گرفته شده ، در آينده امکان ارائه در ساير سيستم عاملهاي معتبر نيز وجود دارد.
 • به منظور عدم ایجاد اختلال در روند کار سیستم های مستقر در مناطق تا زمان جایگزینی سیستم های جدید با سیستم های موجود امکان تبادل اطلاعات با آنها در این سیستم گنجانده شده است.
 • استفاده از سیستم گزارش ساز قبلی RPG در این سیستم تا زمان آشنائی کامل کاربران با گزارش ساز جدید وجود دارد.
  ویژگیهای سیستم
 • ورود اطلاعات : چنانکه اشاره گرديد ، سعي شده است تا گروه بندی و شکل ظاهری UserInterfaceفرمهای ورودی در نگارش 1 مشابه سیستم قبلی باشد ، تا کاربراني که با نسخه هاي قبلي آشنايي دارند ، بتوانند با آموزشي مختصر از امکانات سيستم بهره گيرند. البته در اين نگارش با توجه به نيازهاي کاربران و تجربيات حاصل از پشتيباني و ارتباط گسترده ، امکانات جديدي نيز اضافه شده است . علاوه بر آن سعي گرديده سادگي و استاندارد بودن استفاده از نرم افزار بطور دقيق مراعات گردد.
 • عملیات اصلی : در قسمت محاسبات علاوه بر آیتم بروزآوری که عملیات مربوط به محاسبه حقوق کارکنان انجام میشود گزینه تثبیت بروزآوری اضافه شده است. اجرای این گزینه موجب تثبیت اطلاعات محاسبه شده حقوقی کارکنان خواهد شد و پس از اجرای آن امکان بازگشت بروزآوری و تغییر اسناد از کاربر گرفته خواهد شد.
 • شروع دوره جدید : عملیات شروع ماه جدید در سیستم قبل به دو گزینه شروع دوره جدید و شروع ماه جدید تغییر یافته است با انجام عملیات شروع دوره جدید پس از تثبیت اطلاعات می توان مجددا به ورود اطلاعات جدید و مجددا بروزآوری اقدام نمود. این عملیات در هر ماه به دفعات قابل انجام می باشد.
 • امکانات : در سيستم جديد امکان تعریف روالهای مربوط به محاسبات سیستم در اخنيار کاربر قرار مي گيرد. روالهايي از قبيل انواع مالیات، بیمه خدمات درمانی، بیمه بازنشستگی، بیمه تکمیلی، بیمه تامین اجتماعی، انواع اضافه کاری، صندوق های ذخیره و ... همچنين نگهداری و ذخیره تاریخچه روالها بر اساس تاریخ و محاسبه عملیات مربوط به آنها در حقوق بر اساس تاریخ مربوطه صورت مي گيرد.
 • امکانات جانبی : در اين سيستم امکان ارتباط با سایر سیستم های جاری تحت سیستم عامل Dos، امکان تبدیل اطلاعات سیستم قبلی حقوق به سیستم جدید، امکان ارسال اطلاعات به سیستم گزارش ساز قبلی RPG به منظورتهیه گزارشهای مورد نظر با توجه به اینکه بیشتر کاربران جاری با سیستم گزارش ساز قبلی آشنائی کامل دارند وجود دارد.
 • گزارشات سیستم : گزارشات ثابت سيستم انواع گزارشهاي پر استفاده را در بر ميگيرد،و شامل گزارشهای استاندارد و تقریبا پیچیده ای می شود که از قبل آماده و به شکل ثابت در سیستم قرار داده می شود که نمونه هائی از آن در قسمت ضمائم ارائه خواهد شد. همچنين براي سهولت استفاده براي کاربراني که با ساخت گزارش در سیستم های قبل (RPG) آشنايي دارند این امکان در سیستم جدید – علاوه بر ساير امکانات – حفظ شده است تا درفاصله زماني که براي آشنا شدن کاربران با امکانات جدید سیستم مورد نياز است ، امکان تهیه گزارشهای مدیریتی و گزارشاتی که به صورت ثابت در سیستم تعبیه نگرديده ، امکان پذیر باشد.علاوه بر آن سيستم به نسل جديد گزارش سازهاي شرکت پژوهش مجهز گرديده است و امکانات متنوعی جهت تهیه گزارشات مدیریتی و انتشارات اطلاعات در اختیار کاربران قرار خواهد داد.
شرکت های همکار

شرکت بازرسی مهندسی ایران
بازرسی مهندسی و صنعتی ایران
ایران ارقام
خدمات بازرگانی آموزش ایران
لیزینگ فرهنگیان
بیمه معلم
گروه صنعتی پلور سبز
ساختمانی معلم
صنایع آموزشی
تامین مسکن فرهنگیان
تجهیزات مدارس ایران
بانک سرمایه
خدمات مسافرتی و جهانگردی زاگرس